İslami Kına Organizasyonu

İslami Kına Organizasyonu

İslami kına Organizasyonu yapacakların doğru adresi olan sitemiz, İslami usullere uygun kına gecesi organizasyonu  hizmeti veren organizasyon firmaları içinde ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. Bayan tasavvuf grubu olsun, bayan semazen ekibimiz olsun, işinde uzman kadrolarımız ile yolumuza devam ediyoruz. 

Kafanızdaki bütün sorulara cevap verebilecek ekip arkadaşlarımız sizlere bir telefon kadar yakındır isterseniz WhatsApp üzerinden ya da ofislerimize gelerek çay ve kahve içerek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

İslami Kına Organizasyonu

İslami Kına Gecesi

İslami kına  Organizasyonu, Yılların tecrübesi ile profesyonel bir ekiple hizmetinizdeyiz. İslami kına gecesi en ince ayrıntısına kadar planlamaların yapıldığı, Titizlikle yönettiğimiz İslami kına organizasyonda yenilikleri takip ederek, En kaliteli ekipman ile unutulmayacak Hafızalarda kalan en güzel hatıralar için Hatıra organizasyon güvencesi ile size İslami Kına hizmeti sunuyoruz. Sizlere En güzel ve İslam’a  uygun İslami Kına Hizmeti  ödün vermeden gerçekleştirdiğimiz organizasyonda Bayan ilahi Ekibi  birbirinden güzel ilahiler bayan semazen gösterisi bayan palyaço ve daha bir çok etkinlik ile Sizlerleyiz.

İslami Kına Organizasyonu

Bayan Semazen Grubu

İslami Kına Gecesi İçerisinde, Bayan Semazen Gösterisi için Bayan Semazen Grubu, Sizler için Hazırlıklarını Yaparak Semazen Gösterisini Gerçekleştirmektedirler. İslami Kına Organizasyonu, Bayanlar Arası Toplantılar, Erkeklerin Olmadığı Alanlarda Semazen Gösterisi Yapılmaktadır.

İslami Kına Organizasyonu
Dini Kına Organizasyonu

Dini kına gecesi yapmak isteyen siz değerli gelin adayları için, Bizler yıllardan beri süregelen organizasyon sektöründe bulunmamız sebebiyle, gerek kına tahtı kiralama hizmetimiz olsun, gerekse dini kına gecesi hizmetimiz olsun. Profesyonel anlamda hizmet vermekteyiz. Ömrünüzde bir defa yaşayabileceğiniz kına gecesi organizasyonunu tesadüflere bırakmayı kimse düşünmez.  Bu sebeple Hatıra organizasyon kalitesi ve güvencesi ile birlikte. www.kinatahtim.com  İslami kına organizasyonu hizmeti vermektedir. Bu konu  ile ilgili daha fazla Detay isterseniz 0544 328 09 42 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz 

 

 

 

İslami Kına Organizasyonu Program Akışı

Seçilen bir eser eşliğinde gelin yollarının altından gelinimiz davetlilerin huzuruna çıkar.

 –Tahta kadar gelir ve oturur. Etrafında volkan ve konfeti şov yapılır.

 – Eser kapatılır ve hoş geldiniz ilahileri ile davetliler selamlanır.

 – Aileler, gelinimiz ve organizasyonumuz adına hoş geldiniz konuşması yapılır.

 -Asr-ı Şerif okunarak manevi ortam kuvvetlendirilir.

İslami Kına Organizasyonu

 – Düğün ilahi eşliğinde gelinimiz ortaya alınır ve etrafında def çalarak ilahi söylenir. Bu görsellik ile ara ara gelinimizin elinden tutularak, davetlilere selam vermesi sağlanır.

 – Def eşliğinde birkaç ilahi daha seslendirilir.

 -Kahve ikram bölümü ( gelinimizin anne ve kayınvalidesine bir jesti olarak anne ve kayınvalidesinin nisan, kına, düğün, davetliler, ikramlar derken, bir hayli yorulduklarını düşünerek onlara elleri ile kahve ikram etmek istediği belirtilir ve ikram için anne – kayınvalide tahta alınır)

 -Anne ve kayınvalide dosta düşmana karşı “yan yanayız, birlikteyiz” mesajı verirler. Kahveler ikram edilirken fon eşliğinde sonu kahve çekirdeğine dayanan, eşler arası sevgi, aşk, muhabbet ve şefkati konu alan bir hikaye anlatılır. Kahveler biter, gelinimiz fincanları alır, annelerimiz yerlerine, gelinimiz tahta geçer.

 – Def eşliğinde ilahiler seslendirilir.

İslami Kına Organizasyonu

 – Semazen gösterimizle ruhlar meşke dalar 

İslami kına İstanbul

 – Gül Merasimi: Annenin gelinimize nasihatleri bolu mudur. Anne ve gelinimiz orta kısımda buluşurlar ve getirilen güller anneye verilir. Fon eşliğinde nasihatler seslendirilir. Her nasihatin sonunda annemiz bir gül verir nasihatler bitince yaşanılan duygu yoğunluğundan mütevellit yorulmuş olduğu düşünülerek tahta alınır. Bu esnada anne ve gelin ile ilgili ilahiler seslendirilir.

 -Elbette çocukları unutmadığımızı bilmenizi isteriz. Palyaçomuz ile birlikte çocuklarımız büyük bir çember yapar ve birkaç çocuk ilahisi eşliğinde oyunlar oynarlar. Çocuklar palyaçoyu taklit ederler. Bu sayede biraz önce toplanan hüzün bulutları dağılmış olur. 

 – Def eşliğinde ilahiler söylenir. Davetlilerin de ilahilere katılmaları sağlanarak ortam canlandırılır.

 – Gelin – Kayınvalide atışması ( Gelin ve kayınvalide orta kısımda buluşurlar, arkada ekip arkadaşlarımız gelin ve kayınvalidenin seslendirmelerini yaparlar. Bu atışmada davetliler kâh gülerek kâh alkışlar ile varlıklarını hissettirirler.) Not: Gelin ve kayınvalideyi rencide edecek, üzecek hiçbir kelime ve cümle bulunmamaktadır. Tamamen sevgi ve muhabbet içermektedir.

 – Son olarak gelinimiz ekibin yanına geçer ve kapanış marşlarını birlikte seslendirip, kına merasimine geçiş sağlanır.

 – Hazırlıklar tamamlanır, taht ortaya çıkar, gelin hanımın ya da ekibimizin seçtiği bir eser eşliğinde gelin ve arkadaşlarının salona teşrifi sağlanır. Gelinimiz birkaç tur atıp oturduktan sonra, arkadaşları etrafında dönmeye devam eder. Geniş bir çember yaparak eser bitince otururlar. Fon eşliğinde neden kına yakıldığına dair küçük bir hikayeden sonra anne gelinimizin sağ tarafına, kayınvalide de sol tarafına davet edilir. Anneden babadan davetlilerden helallik alınıp sağ elin kınası yakılır. Bu esnada helallik ile ilgili ilahiler okunur. Kayınvalide sol eline hediyesini verir ve sol elin de kınası yakılır. Bu esnada gelin ile ilgili eserler okunur.

 -Kapanış duası ile program nihayete erdirilir.

 

 

 

 

 

İrtibat 0544 328 0942

Open chat